Årsmötesinformation

Lördag 27 februari kommer vi ha årsmöte digitalt. Information har sänts ut till alla församlingsmedlemmar via mejl, de som inte har mejl har fått informationen på papper. Tyvärr har det visat sig att för många har mejlen hamnat i skräpposten istället för inkorgen, så om du inte fått årsberättelsen, information om hur årsmötet kommer gå till, röstningsnummer och länk till omröstning 1 ta en titt i skräpposten och se om det inte finns där. Tyvärr är det inget vi kan göra för att undvika att det kommer dit (som vi vet om). Har du frågor är du välkommen att mejla till styrelsen@equmeniakyrkanfloda.se

Själva årsmötet kommer man kunna delta i antingen genom websändning här på hemsidan länk eller via Zoom. Länk till Zoom mötet kommer att skickas ut via mejl någon timma innan årsmötet tillsammans med röstningsformulär 2.